Friday, April 10, 2015

Chocolate Tiramisu تیرامیسو شکلاتی


قبلا دستور تیرامیسو کلاسیک رو از خانم استفانی دیده بودیم. این یکی هم از اختراعات خودمه!!! طعمش محشره و مطمئناً انتظار کسایی که هم شکلات دوست دارند و هم تیرامیسو رو برآورده میکنه. از طرفی هم بسیار ساده است و اگه مواد اولیه اش رو تو خونه داشته باشید میتونید در عرض چند دقیقه درستش کنید و برای مهموناتون سرو کنید. من ورژن خودم رو براتون میگم ولی با توجه به ذائقتون کم و زیاد کردن پنیر یا خامه یا کرم فندق اشکالی نخواهد داشت و اینکه برای کیک شکلاتی مورد استفاده میتونید از هر کیکی که دوست داشتید استفاده کنید و حتی بیسکوییت شکلاتی به شکل پودر شده هم جواب میده.


مواد لازم برای تیرامیسو شکلاتی

کیک شکلاتی   به میزان لازم
خامه فرم گرفته  200 گرم
شکلات صبحانه فندقی یا نوتلا  100 گرم
پنیر خامه ای  100 گرم
قهوه دم کرده غلیظ به میزان لازم

خامه رو فرم بدید و پنیر خامه ای رو که به دمای محیط رسیده بهش اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست بشه.


 نوتلا رو هم که باز باید تو دمای محیط باشه به بقیه مواد اضافه کنید و هم بزنید.  
برای این دسر میتونید از باقیمونده کیک های شکلاتی تون هم استفاده کنید. اگه مدل کیکتون جوری باشه که به راحتی پودر بشه ظاهر کارتون زیباتر هم میشه. این کیک شکلاتی برای این دسر کاملا مناسبه و البته شما میتونید از هر کیک شکلاتی دیگه ای و حتی کیک شیفون شکلاتی هم استفاده کنید.
کف ظرف سروتون رو با یک لایه کیک بپوشونید. من از لیوان استفاده کردم.


روی کیک رو با کمی قهوه مرطوب کنید و بعد روش رو با یک لایه کرم بپوشونید. بهتره ضخامت کیک و کرم یکی باشه.


یک لایه دیگه از کیک بریزید و دوباره با قهوه مرطوبش کنید.


و در نهایت لایه آخری باید کرم باشه و با یه کاردک کوچیک روشو کمی صاف کنید.تیرامیسو بهتره قبل از سرو حداقل دو ساعت داخل یخچال بمونه تا طعم ها با هم ترکیب بشن. قبل از سرو میتونید روی دسر رو با پودر کاکائو، شکلات شیو شده و یا فندق تزئین کنید.


من یک مقدار خامه ساده روی دسرهام ریختم و با کمی پودر نسکافه تزئینش کردم.


پیشنهاد میکنم حتما این ترکیب رو امتحان کنید. طعم ها بسیار عالی با هم همخوانی دارن و معمولا اونایی که اولین بار ازش میخورن از مزه فوق العاده اش شوکه میشن. البته فراموش نکنید که خوشمزه بودن کیک شکلاتی مورد استفادتون بسیار برای طعم این دسربسیار اهمیت داره.

0 نظرات:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...