Sunday, February 1, 2015

Mini Chocolate Cakes کیک های شکلاتی کوچولو


یه رسپی عالی و خوشمزه و شکلاتی و ولنتاینی. امیدوارم لذت ببرید.

مواد لازم برای کیک شکلاتی 

2 پیمانه (260 گرم) آرد همه منظوره
2/3 پیمانه (65 گرم) پودر کاکائو
1 قاشق چای خوری بیکینگ پودر
¾ قاشق چای خوری بیکینگ سودا
¼ قاشق چای خوری نمک
¾ پیمانه (170 گرم) کره
1 و ½ پیمانه (320 گرم) شکر قهوه ای روشن
3 عدد تخم مرغ بزرگ
2 قاشق چای خوری عصاره وانیل خالص
1 پیمانه (240 میلی لیتر) ماست خامه ای پرچرب
120 گرم شکلات تلخ

گناش شکلاتی
240 گرم شکلات تلخ یا شیرین
1 پیمانه (240 میلی لیتر) خامه پرچرب

ترافل برای تزئین


فرتون رو با حرارت 175 درجه سانتیگراد روشن کنید و دو تا قالب 12 تایی استاندارد کاپ کیک رو هم آماده کنید و به کمک اسپری روغن چربشون کنید و روی قالب رو که روغنی میشه حتما با دستمال تمیز کنید. اگه اسپری روغن ندارید قالب ها رو چرب و بعد آردپاشی کنید. اگه نحوه صحیح آرد پاشی کردن رو نمی دونید ویدئو این پست رو تماشا کنید. چون قرار نیست ما این کاپ کیک ها رو مثل همیشه با کاغذ سرو کنیم پس اینکه خوشگل و صاف و مرتب از قالب بیان بیرون خیلی مهمه. حتما از این موضوع مطمئن بشید.
آرد، پودر کاکائو، بیکینگ پودر، بیکینگ سودا و نمک رو به کمک ویسک با هم مخلوط کنید و یا اینکه با هم الکشون کنید و  آماده بذارید کنار.


شکلات ها رو روی بخار آب جوش یا داخل مایکروفر ذوب کنید و بذارید کنار تا سرد بشه.
شکر و کره رو با هم بزنید تا کمی رنگشون روشن بشه.
تخم مرغ ها رو یکی یکی به مواد اضافه کنید و هر دفعه کاملا هم بزنید. وانیل رو هم همینجا اضافه کنید.


شکلات رو به مخلوط کیک اضافه کنید وهم بزنید.


نصف مخلوط آرد رو روی مواد کیک بریزید و به کمک اسپچلا فولد کنید. اینجا مایه کیک کاملا سفته.
ماست رو اضافه کنید و مجددا فولد کنید تا مخلوط بشه.
مابقی مخلوط آرد رو هم روی مایه کیک الک کنید و بعد به آرومی داخل مواد فولدش کنید تا کاملا مخلوط بشه.
مخلوط کیک کاملا سفت و خوش فرمه.


داخل هرکدوم از کپسول های قالبتون رو تا نصف با مواد کیک پر کنید. من داخل هرکدوم با اسکوپ بستنی بزرگ از مواد کیک ریختم. هرکدوم یک اسکوپ سرصاف و دقیقا 24 تا کاپ کیک داشتم.


کاپ کیک ها رو برای 20 تا 25 دقیقه یا تا زمانی که اگه خلال دندون رو وارد کیک کردید، تمیز بیرون بیاد بپزید. سطح این کیک ها نباید زیاد گنبدی بشه و تقریبا صاف هستن.


اجازه بدید کیک ها کمی سرد بشن و می بینید که کیک ها خودشون خیلی راحت از دیواره قالب فاصله  می گیرن. قالب رو روی یه توری سیمی برگردونید تا کیک ها از قالب بیرون بیان و اجازه بدید کیک ها بمونن تا کاملا سرد بشن. کیک ها رو برنگردونید، چون می خوایم از سطح صاف اون ها برای یه تزئین زیبا استفاده کینم.


تا کیک ها سرد میشن گناش رو درست کنید. شکلات ها رو خرد کنید. خامه رو بذارید تا به نقطه جوش برسه ولی نجوشه. می تونید از خامه صبحانه از این پاکت صورتی ها استفاده کنید. شکلات ها رو بریزید داخل خامه و بذارید چند دقیقه به همون صورت بمونن. بعد شروع کنید به هم زدن گناش تا شکلات ها کاملا ذوب بشن. اگه شکلات کاملا داخل خامه ذوب نشد به کمک ماکروفر یا بخار آب جوش باز کمی بهش حرارت بدید تا شکلات ها کاملا ذوب بشن. می تونید برای براق تر شدن گناش کمی کره یا روغن مایع هم بهش اضافه کنید. اجازه بدید گناش بمونه تا کمی سرد بشه و نزدیک به دمای محیط برسه. درباره گناش تو این پست توضیحات مفصل داده شده و یه ویدئو فوق العاده هم براتون ترجمه کردم و گذاشتم، اگه مشکلی درباره گناش داشتید حتما به پست گناش سر بزنید.

کاپ کیک ها رو روی توری سیمی بذارید و روی هر کدوم از کاپ کیک ها یک قاشق غذاخوری معمولی از گناش بریزید. گناش رو دقیقا وسط کاپ کیک بریزید و اجازه بدید خودش به اطراف سرازیر بشه. اگه گناشتون کمی سفت بود خودتون به کمک قاشق بهش کمک کنید تا از اطراف کیک پایین بریزه و از این منظره زیبا لذت ببرید.


حالا میتونید روی کیک ها رو با ترافل یا مروارید خوراکی یا هرچیز دیگه ای تزئین کنید.


 شکلات کمی که تو دمای محیط بمونه خودش رو می گیره و اضافه اون هم از داخل توری سیمی می ریزه پایین.


 می تونید داخل ظرف دلخواهتون بچینید و سرو کنید. 


کیک ها رو داخل ظرف دربسته داخل یخچال نگهداری کنید ولی موقع سرو بهتره یه کم زودتر بیاریدشون بیرون تا به دمای محیط برسن و نوش جان کنید.

0 نظرات:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...