Sunday, November 17, 2013

Pâte à Choux Swans نون خامه ای به شکل قو


گفتم حالا که دستور نون خامه ای رو براتون گذاشتم این پست کوتاه رو هم آماده کنم که از نظر خودم خیلی جالب و هیجان انگیزه. این آقا که اسمشون هست chef bruno albouze ویدئوهای جالبی دارن که البته بیشتر تو زمینه آشپزیه ولی ظاهر کاراشون همیشه جذابه. امروز هم نون خامه ای رو به شکل قو درست کردن که آدمو میبره تو حال و هوای باله ی دریاچه قو. کلا این پرنده ها موجودات باشکوهی هستن و نون خامه ای هاشونم مثل خودشونه دیگه.
خمیر شیرینی فرانسوی که انگلیسیش میشه choux pastry (و البته خود کلمه شو فرانسویه) و به فرانسوی میشه Pâte à Choux رو تو پست نون خامه ای یاد گرفتیم. این ویدئو هم از همون دستورالعمل با یه کم تغییرات کوچولو استفاده میکنه. شما میتونید از این رسپی یا همون رسپی قبلی استفاده کنید فرقی نمیکنه با هرکدوم راحت ترید کار کنید. من هدفم از این ویدئو آموزش یه جور تزئین متفاوت و جالبه و نه آموزش رسپی. دیگه تصمیم گیرنده شمایید.


ویدئو نون خامه ای به شکل قو با زیرنویس فارسی
داخل ویدئو مواد لازم نوشته شده بود که به خاطر اینکه برای زیرنویس مناسب نبود اینجا برای اونایی که میخوان میذارمش.

عکس شماره 1
خمیر شیرینی رو طبق این ویدئو یا پست نون خامه ای آماده کنید و بعد سر قوها رو با کمک قیف و یه ماسوره گرد کوچیک به شکل S بکشید و نوکشون رو هم جداگونه مثل یه "و" کوچولو تو جای مناسب خودش پایپ کنید. اگه درست متوجه نمیشید حتما ویدئو رو ببینید. برای بدن قوها هم از یه ماسوره ستاره بزرگ استفاده کنید. خمیر رو پایپ کنید و بعد به آرومی دستتون رو با زاویه مناسب بکشید تا نوکش کمی باریک بشه.


عکس شماره 2 رو هم که تو ویدئو گفته بودم و برای پخت شیرینی ها بود اینجا میتونید ببینید.

عکس شماره 2
وقتی شیرینی ها پخت و کاملا سرد شد بدن قوها رو به شکل افقی ببرید و قسمت بالایی بدن رو هم از وسط نصف کنید تا دو تا بال داشته باشید و روی بال ها پودر قند بپاشید که سفید باشن.
بعد قسمت پایینی بدن قو رو با خامه و حتما به کمک ماسوره پر کنید و بال ها و گردن قو رو روش بذارید.


این هم دستور کرم خامه ای-پنیری که داخل ویدئو بود

عکس شماره 3

داخل ویدئو قوها رو با دوتا سایز درست کرده یکیش کمی کوچیکتره و خب از ماسوره ستاره کوچیکتر هم استفاده شده و اگه دقت کنید یه قوی سیاه هم وسط قوها داره. البته از کاکائو استفاده کرده ولی همون قوی سیاه رو تداعی میکنه. از نظر من ویدئو بسیار زیبایی بود. امیدوارم شما هم لذت ببرید.
با این مقدا مواد حدود 20 تا قو میتونید درست کنید.


منبع: brunoskitchen.net

0 نظرات:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...